Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT

1967 Ankara doğumlu olan Tahir Öğüt, 1991 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden derece ile mezun olmuş, 1992 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) neticesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nı kazanmış ve 1997 yılında bu fakülteden  Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak mezun olmuştur. Prof. Dr Tahir Öğüt askerlik görevini 16 ay olarak 1998-99 yılları arasında yapmıştır.

1999 yılı sonbaharında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda açılan başasistanlık kadrosuna başvuran Prof. Dr. Tahir Öğüt, 10 aday arasından seçilerek aynı Anabilim Dalı’nda başasistan olarak göreve başlamıştır. O dönem meydana gelen deprem nedeniyle bu yeni görevinin ilk 3 ayında kadrosuz ve gönüllü olarak çalışmıştır.

Dr. Tahir Öğüt 2001 senesinde bir ay süre ile İtalya’da İlizarov cerrahisi, 2002 senesinde 3 ay süre ile Hollanda’da ayak ve ayak bileği cerrahisi üzerine çalışmıştır.

2005 yılı Nisan ayında Doçent ünvanı almaya hak kazanan Dr. Tahir Öğüt, 2006-2007 yılları arasında 6 ay süre ile A.B.D.’nin North Carolina eyaletindeki Duke Üniversitesi’nde ayak ve ayak bileği cerrahisi üzerine çalışmıştır. 2011 yılında Profesörlük ünvanı almıştır.

2000 yılından beri Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi ile ilgilenen ve her geçen sene bu alanlarda daha da yoğunlaşan Dr. Tahir Öğüt’ün pratiğinde “ayak ve ayak bileği cerrahisi” 2007 yılından itibaren tüm Ortopedi ve Travmatoloji olgularının %80-90’ını oluşturmaktadır.

Uluslararası referans niteliğinde 50 civarında yurt dışı makalesi olan Dr. Tahir Öğüt birçok kez Avrupa ve A.B.D.’de davetli konuşmacı olarak sunumlar yapmıştır. A.B.D.’de 2010 yılında yayımlanan ve bugün tüm dünya Ortopedistleri’nin Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Dalı’nda faydalandıkları prestijli bir kitapta “ayak bileği artroskopisi” ile ilgili bir bölümü yazmıştır. Ayrıca yine A.B.D.de yayımlanan ve yurtdışında tüm ayak-ayak bileği cerrahlarının “bibel” olarak niteledikleri bir klasik kitabın 2014 yılı basımında Dr. Öğüt’e ait 3 adet ameliyat tekniği videosu yayımlanmıştır. Avrupa’da yayımlanan diğer değerli bir bilimsel kitapta da Dr. Öğüt bir bölüm yazmıştır. Ülkemizde Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği’nin kurucu ve yürütücülerinden olan Dr. Tahir Öğüt 2010 yılında EFAS (Avrupa Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen ilk Türk hekim olmuştur. Aynı zamanda AOFAS (Amerikan Ortopedistleri Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği)’in de aktif üyesidir ve Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi üzerine periodik olarak A.B.D.de yayımlanan bu alandaki en prestijli bilimsel dergide 6 yıldır hakemlik görevi yapan ilk Türk ortopedist’tir.

İstanbul Erkek Lisesi mezunu olan Prof. Dr. Tahir Öğüt İngilizce ve Almanca konuşabilmektedir.

Misyonumuz

Uzmanlaştığımız tüm sağlık hizmetlerinde, tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, güvenilir, hasta odaklı ve kaliteli hizmet veren, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına saygılı, çevreye duyarlı, nitelikli sağlık çalışanı yetiştiren, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren öncü bir kuruluşuz. Etik ilkelerden asla ödün vermeden seçkin kadrosu ile bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ediyoruz.

Vizyonumuz

Mükemmeliyet odaklı ve güvenilir sağlıklı yaşam ortağı olmak, her alanda ülkemizde sunduğumuz hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilklerin içinde yer almayı, uluslararası alanda tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki uygulamaları takip ederek gelişimine katkıda bulunmayı ve bu çalışmaları akademik ortamda da sürdürmeyi hedefleyen bir sağlık kuruluşuyuz.

İstatistikler Yalan Söylemez.Bizi Özel Kılan Nedir?

Prof. Dr. Tahir Öğüt ve ekibi hastalarına şeffaf bir sağlık hizmeti sunarak, Nişantaşı Ortopedi Merkezi’nin kurucu doktorlarından olarak hizmetine devam etmektedir.

15Yıllık Deneyim
8639BAŞARILI AMELİYAT
16UZMAN PERSONEL
8639MUTLU HASTA

Hasta Yorumları

Başparmak Problemi

Prof. Dr. Tahir Bey, ayağımdaki hallux valgus ve pençe parmak deformitesini büyük bir başarıyla düzeltti. Gerek ameliyat ve gerek ameliyat sonrası kontrollerde başarılı yardımcısı Dr. Selçuk Yontar’la ekip uyumları mükemmeldi. Doktorumun dediklerini harfiyen uyguluyorum ve ayağım hızla düzelmekte. Ayak ve ayak bileği sorunu olan herkese hocamızı gönül rahatlığıyla öneriyorum. Sonuçtan çok memnunum…

Halgus Valgus Hastalığı

18 yaşında olan ve sağ ayağından çarpık ayak ameliyatı geçiren oğlumun ayak deformasyonun ve buna bağlı ağrılarının artması, ayrıca ayağında hareket kısıtlılığı oluşması sebebiyle sıkıntılı bir döneme girdik. Zor bir ameliyat olduğunu bildiğimiz için uzunca araştırdık. Bu konunun uzmanı olan Tahir beye ulaştık. Tahir hoca hem rahatsızlığı nedeniyle ameliyat geçirdi, teşekkürler.

Alanında Başarılı Bir Doktor

Prof. Dr. Tahir Bey, ayağımdaki hallux valgus ve pençe parmak deformitesini büyük bir başarıyla düzeltti. Gerek ameliyat ve gerek ameliyat sonrası kontrollerde başarılı yardımcısı Dr. Selçuk Yontar’la ekip uyumları mükemmeldi. Doktorumun dediklerini harfiyen uyguluyorum ve ayağım hızla düzelmekte. Ayak ve ayak bileği sorunu olan herkese hocamızı gönül rahatlığıyla öneriyorum. Sonuçtan çok memnunum…

Herkese Tavsiye Ederiz

18 yaşında olan ve öncesinde iki defa sağ ayağından çarpık ayak ameliyatı geçiren oğlumun ayak bileğindeki deformasyonun ve buna bağlı ağrılarının artması, ayrıca ayağında hareket kısıtlılığı oluşması sebebiyle sıkıntılı bir döneme girdik. Zor bir ameliyat olduğunu bildiğimiz için uzunca araştırdık. Bu konunun uzmanı olan Tahir beye ulaştık. Tahir hoca hem rahatsızlığı, hem de tedavi şeklini çok kapsamlı olarak anlatıp, uzunca bir tetkik yaptı. Ameliyata karar verdik ve Sivas’tan bu ameliyat için yeniden geldik. Oğlumun kalçasından alınan kemikle ayak bileğinde işlem yapıldı. Ayak parmaklarındaki deformasyon giderildi. Ayağın arka kısmında gevşetme yaptı. Dört gün hastanede kaldık. İki aylık iyileşme sürecinden sonra oğlum ayakkabısını giyerek normal yürümesine başladı. Başarılı bir ameliyat sonrası oğlumu sağlığına kavuşturan, gerek hastanede kaldığımız sürede gerekse sonrasında bize ve oğluma her an yardıma hazır olan ve her konuda çok ama çok yardımcı olan Prof. Tahir hocaya, Op. Dr. Selçuk beye ve ismini bilemediğim diğer ekibine sonsuz şükranlarımı ve saygılarımı sunarım.

Ayak ve Bilek Cerrahisi Uzmanı

Ayağımda genetik olarak var olan hallux valgus rahatsızlığı bulunmaktaydı. Çocukluğumdan beri sayısız ortopediste gitmiştim. Çeşitli ateller, parmak arası makaralar kullanmıştım ve 20’li yaşlarımın sonuna geldiğimde rahatsızlığım tüm ayağımı saran bir deformasyona dünüşmüş, hatta hayatımdan çalan bir hale gelmişti. Ancak bir türlü güveneceğim ve hallux valgus operasyonunu olmaya beni ikna edecek bir doktor ile karşılaşmamıştım ta ki Tahir Öğüt ve ekibi ile karşılaşıncaya kadar…

Kendisi ve ekibi operasyonumu yaptılar ve ayağımdaki tüm deformasyon, ağrılar bitti. Kendisinin alanında gerçekten uzman, titiz ve mükemmeliyetçi bir hekim olduğunu özellikle belirtmek isterim. Gerek operasyon öncesi gerekse operasyon sonrasındaki süreçte hem Tahir Bey’e hem de tüm ekibine özellikle Selçuk Bey’e olmak üzere emek, yardım ve destekleri için çok teşekkür ederim. Operasyon sonrasında yaşadığım tüm sıkıntılarda telefonla ve yüz yüze vermiş oldukları destek gerçekten paha biçilemezdi. Bu destek Tahir Bey ve ekibini bu operasyon için tercih etme noktasında başlı başına bir neden olabilir bence. Şimdi diğer ayağımın da kendileri tarafından şifa bulacağı günü bekliyorum.

YorumlarSizden Gelenler